estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

I would like to know if 1 km is greater or less then 999 m
Description of what is an ecosystem
2+3=8, 3+7=27, 4+5=32, 5+8=60, 6+7=72, 7+8=???????? SOLVE IT IF YOU CAN
Aqueous solutions of this ion give a reddish precipitate when excess hydroxide ion is added. (A) Cu^{2+} (B) CO₃^{2−} (C) Fe^{3+} (D) Al^{3+} (E) Pb^{2+}
Air Mass is a large body of air that has the same ____________ and ___________ throughout.
How much does 3000 kg = to get tons
What method of generating electricity doesn't make use of a rotating generator?
What does ¿Cuál es la fecha de mañana? mean and how would you reply?
Solve: K= 2(11 - k) + 14
What hardships did the south face after the civil war????