kmoni2027
kmoni2027 kmoni2027
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 10-ounce drink costs $3.25. What is the unit rate (cost / 1 oz.)?

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
3.25/10 = 0.325
Cost of 1 oz = $0.325
Answer Link
sydnifaith
sydnifaith sydnifaith
  • 03-12-2020

Answer:

the answer is 0.32 cents

Answer Link

Otras preguntas

what forces led Americans to declare war on Britain in 1812?
What activities can you do on Jupiter?!
What is party-as-organization?
What is a way a cell is put together called?
Which statement best describes how the energy stored in ATP is released to drive biochemical reactions? a. Energy is released when the ribose sugar reacts with
who do scholars believe first wrote Beowulf
What unions were open to African Americans in the 1920s?
What is party-as-organization?
what forces led Americans to declare war on Britain in 1812?
How do we solve that problem 1/4(x-3)=3x-11/4x-3