agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

choosing a card from a deck of cards numbered 10, 11, 12, ..., 25 and picking a day of the week WHAT IS THE PROBABILITY
Find the value of x of the two triangles.
Marco has a balance of -$19 in his checking account. He makes a trip to the bank to deposit $368. The next day he purchases a new video game for $47 using his d
What is the area of this face?
Your favorite anime series has episodes that are 20 minutes long. In the equation below, w is the number of episodes you watch and t is the number of minutes yo
Imagine that a 1200 kg vehicle speeds up from rest to 20.0 m/s in 80 m. How much work was done on the car? (Answer in 3 sig figs)
For the Mha or Bhna fandom what is your favorite character
t^2+3t+2=0 solve for t
Find the area of the shaded region in the picture below Hint** - The area of a triangle is the base of the triangle times the height divided by 2 ​ Help
hey could someone help me with this question immediately!! i’ll mark brainiest if it’s correct.