ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

which of the following happens first in the story charlottes return to school
Explain how the stretches become easier each time that you performed them. How did these stretches affect your muscles during physical activities completed afte
[APEX] Please Help {ASAP} -- How did colonization affect Africa? A.
Justin and Kenneth have been best friends for as long as they can remember. Kenneth loves to run, but Justin hates to exercise. Recently, they both went for an
rewrite fraction 3/4 with denominator of 12.
If y=9 and x=12 what additional information is necessary to show that dum=map using the SAS postulate
The theme in War of the Words is…..(insert theme.)
Upon arriving at the scene of a patient with difficulty breathing, you determine that the scene is safe. you enter the residence and find the patient sitting in
What is the equation of the line perpendicular to y=3x+2 that passes through the point (0, 2)?
A student estimated the sum 7.95 + 8.11 + 78.5 + 8.05 + 79.4 + 0.815 as: All the numbers begin with a 7 or 8, so use cluster estimation. 8 + 8 + 80 + 8 + 80 + 0