hail3ynico9le
hail3ynico9le hail3ynico9le
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>....

gtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgt class=

Respuesta :

klmales
klmales klmales
  • 02-12-2020

Answer:

The first one is $1.19 for each balloon.

Second one is 7 months.

Step-by-step explanation:

1. 19.63 - 12.49 = 7.14 < (the cost of all six balloons) 7.14 divided by 6 = $1.19

2. 1,250 - 65 = 1,185 - 65 = 1,120 - 65 = 1,055 - 65 = 990 - 65 = 925 - 65 = 860 - 65 = 795    You had to subtract 65 each month 7 times to get less then 800.

Hope this helps!! <3 I miss easy math :,(

Answer Link

Otras preguntas

Is Siberia limited or unlimited government?
Who am I? My philosophical method was to ask my students leading questions to help them see the conclusion that would naturally follow from the premise we start
What is the plot in the story Charles by Shirley Jackson?
how was the Neolithic period different from the Paleolithic period?
What policy did Kennedy lay the groundwork for at the end of his presidency? isolationism détente flexible response brinkmanship
Solve the following equality. 7t+15>3t-13
What is the definition of judicial branch
A gardener weeds 2/3 of a flower bed in 6 min. How much of the flower bed did the gardener weed in 1 min?
Gerard has $30 to spend on lunches this month. Lunch costs him $1.50 each day. After Gerard buys lunch for 8 days, which statement is true? Gerard has spent les
reduce 72:81 to its simplist form