rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

(z+4)(z+3) Please Help!
what is the full definition of adaptation?
Solve by elimination:4x+7y =8-8x -14y= 5
Why does more solar energy reach the equatorial regions than the polar regions?
does anybody know how to write 45/70 in simplest form????
[(24+16) divided by 8 times 5)]=? Please answer pllleeeaaaasee.
Solve for x/4-x+2/6=x/3
The widths of two similar rectangles are 16 cm and 14 cm. What is the ratio of their perimeters? Of their areas? a. 8:7 and 64:49 b. 9:8 and 64:49 c. 8 and 81-
what is an undefined nuclear region containing only nucleic acid
what are ten american triebs