giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which novel starts with colonel aureliano facing a firing squad?.
McBurgers Inc. noticed brown pellets in some areas of their kitchen. They assume that it is a sign of pest infestation. What action should they take? Check all
What kind of sentence is "Although Mary isn't fond of reading, she read Harper Lee's To Kill A Mockingbird, and she found out fascinating" is it a simple senten
Which in-text citation is formatted correctly in MLA style? The Cyclops insists that they “care not a whistle for your thundering Zeus (Homer 186).” The Cyclops
Which equation matches the graph of the greatest integer function given below?
Find the angle of CD. Round to the nearest tenth. 12.7 cm 45.5° 9/06 cm mCD= [?]°​
y=-8x+1 find the slope and y-intercept in this equation.
PLEASE HELP ASAP!! The invention and use of the microscope showed scientists that germs could cause illness. Although there had been various understandings befo
Which of the following is not a question your group might ask while analyzing the problem? a. Which is the most viable solution? b. How long has this problem ex
What is the difference between data and information?