kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Use the cues and a form of lequel to ask a question about the people in each drawing. 25. être au chômage 26. être la mieux payée 27. venir de postuler 28. pren
Willa cather's decision to write "a wagner matinee" from clark's point of view means that readers __________. question 4 options: are not likely to be intereste
explain the role of IFRS Interpretations committee .​
1. How should Dow Corning make good use of its two brands to grasp the China to maintain its long-term growth
3) Write the example of LAN.​
find the greatest factor of 29g5h4 19g3h5
Please help i am confused
What have you learned from geography give 2-3 sentences?
Are e-cigarettes a reliable cessation aid? Or an attempt from tobacco companies to find a new way into the market?
What are the x-intercepts of this conic section? (−3, 0) and (3, 0) no x-intercepts (0, −3) and (0, 3) (−3, 3) and (3, −3)