srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Find 3 ratios that are equivalent to the given ratio. 15 to 20
6. A hot air balloon holds 7.40 x 10 liters of gas. In order for the hot air balloon to rise into the sky, it must be heated to 120°C. Once the balloon is up in
30 POINTS FOR 1 PERSON(THE ONE MARKED BRAINLIEST) Helpp!!!! Do you think this document is a reliable source for determining how the caliphates expanded in the 7
One's motivation can lead people to interpret the same situation differently. Please select the best answer from the choices provided T or F
please help asap, click on pic :)
need of food for living 150 word​
c) Simplify fully (5x - 10x2)/(14x - 7)
please i need help ​
if an amoeba had a cell like a plant cell, it would not be able to move or feed in the way it does. explain Why?​
Records are anything: papers, memos, presentations, reports, books, maps, e-mails, computer-readable material, photographs, or other documentary materials that