rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me here NONSENSE=REPORT​
Water is made up of 89% oxygen and 11% hydrogen (by mass). If 44 g of oxygen and 20. g of hydrogen are reacted to completion, what is the final result?
PLEASE HELP ILL MAKE YOU THE BRAINIEST!! Find the area of the shaded segment of the circle
The goal of this task is to perform a web crawl on a URL string provided by the user. From the crawl, you will need to parse out all of the images on that web p
3. Identify the independent variable: A scientist wanted to see if temperature affected the male/female ratio in alligator eggs. She took 5 clutches of eggs an
solve the inequality 2(4x-3)>-3(3)+5x
In one paragraph how can you be more responsible
Ok help me it’s due now
Which expression is equivalent to (4mn/m^-2n^6)^-2
Cuales son las dos luchas en la historia la vorágine enúncialas y explícalas