kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

Angelina's Italian Restaurant has collected data about customer sauce orders. It calculated that P(pesto) = 0.42, P(alfredo) = 0.86, and P(pesto or alfredo) = 0
true or false: all atoms of an element have the same number of protons in the nucleus?
what force keeps an object moving in a circle
Which archetypal character does the speaker represent in this passage? By golly, here they go and use up all the towels, every doggone one of ''''em, and they u
A dilation with center (0,0) and scale factor "k" is applied to a polygon. What dilation can you apply to the image to return it to the original preimage?
Contains a main clause, a subject and an action or linking verb, and makes sense on its own. A. sentence B. dependent clause C. subordinating clause D. coordina
What specialist would care for the trachea?
. A triangular prism is attached to a rectangular prism as shown below. If w = 8 inches, x = 5 inches, y = 20 inches, and z = 11.3 inches, what is the surface a
Is little available food a characteristic of Athens, Sparta, or both?
List the rights that the nazi government took from the Jews.