wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

tipo de sujeito presente no período é nessa região
Which of the following was NOT a reason that inspired the United States to enter WWI? The sinking of the Lusitania The Zimmerman note America's desire to claim
The ozone layer protects living things on Earth from
During which process are of rock material being moved over earth’s surface by water and wind?
The ____________ act was passed in 2002 to tighten laws affecting business ethics.
do not get this at all please help
The political party that emerged in opposition to andrew jackson in the 1830s was known as the
Art that conforms to an idea of something , such as beauty, stays or power is called?
Your model train has one engine and eight train cars. Find the total number of ways you can arrange the train.
The appendix can be palpated in the lower left quadrant of the abdomen. question 4 options: a. True b. False