ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 12 bottles of juice sells for $6?

Respuesta :

ClutchMode
ClutchMode ClutchMode
  • 01-10-2016
12/6 is 2 bottles for a dollar 
one bottle is 50 cents
Answer Link
ShawnMendes18
ShawnMendes18 ShawnMendes18
  • 02-10-2016
12/6 is 2 wholes so per bottle is 50 cents but 2 for $1
Answer Link

Otras preguntas

Create a class named CarRental that contains fields that hold a renter's name, zip code, size of the car rented, daily rental fee, length of rental in days, and
identify the motion when a car is moving with constant speed along a curve
Please help! Will give brainliest to correct answer! (1/3) - 50 POINTS - please no wrong answers.
Is the following relation a function? (1 point) x y −1 −2 2 3 3 1 6 −2 No Yes
measures that can be taken to increase equilibrium level of income.​
Give at least one example of an Autocracy
These guysdon't understand! I am good at sports - realsports, though. Not this dumb game. Back home, everyoneknew I was a great athlete. But here, I don't under
how many types of hazard are there? ​
how to do this question plz answer me step by step plzz ​
30. What is the Bronsted base of H2PO4- + OH- ⟶HPO42- + H2O?