Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain why the answer you got was correct, because i need it

please explain why the answer you got was correct because i need it class=

Respuesta :

cortesss510
cortesss510 cortesss510
  • 02-11-2020
the answer is a $20.00 tip because the actual tip would be 17.54 and if you round that up you get $20
Answer Link

Otras preguntas

Sandra bought 5 pounds of sweet potatoes for $6.80. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
Help help help me please
Is the answer to -8/-8 positive or negative?
Which is a conclusion drawn from the observed DNA similarities found between apes and chimpanzees? A Apes and chimpanzees are in the same genus. B Apes and chim
Helpppppppp Meeeee Plsssss According to the Preamble to the U. S. Constitution... "Our Posterity" is our... A. descendants. B. ancestors. C. parents. D. brother
Which is the most plausible theme in "'The Raven ?
different versions of the same gene (represented with letters)?
- x -1 -2x2 + x + 1 + 2x² + x + -1
1 Which of the following levels of organization are in order from least complex to most complex? A Organ system = organ = cell molecule B Molecule cell = organ
Find the area of the shape shown below. 4 2 6 2 2 units