chloeclark96 chloeclark96
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25

Respuesta :

Crispyboii Crispyboii
  • 02-11-2020

Answer:

that is correct

Explanation:

3.25*5=16.25

Answer Link

Otras preguntas

Is the average speed of the blood 0.95 m/s, greater than 0.95 m/s, or less than 0.95 m/s?
5 4 3 2 - 5 4 3 2 -10 24 3 T 2 3 4 5 X What is the slope of the line?
Money Inc., has debt outstanding currently worth $15 billion at an interest rate of 8%. if the firm's tax rate is 30%, what is the wacc?
Select the correct answer. What is the definition of postulate? OA. an assumption, presumed to be true, that is used as the basis for a logical argument B. a st
What is a research study that divides the population of interest into groups according to a common attribute after which a random sample within each group is ch
Why is each of the four situational factors necessary for establishing a claim of disparate treatment?
Find the equation of the tangent to curve y²-18x = 0 at Point (2,6)​
What is bandwidth? what is the bandwidth in a traditional north american telephone circuit?
44. What do you think was the most important achievement of each of the 4 early civilizations? • Egyptians= • Mesopotamia= • Indus Valley= Chinese PLEASE I NEED
Pdf according to the consumer food choice model, what factor(s) influence(s) food selection?