OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

What is 84 feet per hour converted into inches per minute? A. 7 inches per minute B. 16.8 inches per minute C. 420 inches per minute
Joe spends $1.75 every time he buys a snack with his lunch. He has $16.25 to spend. Write an inequality showing how many times (x) that Joe can buy a snack wi
Find sec x if tan^2 x= 1/2 (picture provided)
How does the construction of a market demand curve for a private good differ from that for a public good?
HELP! Find the difference: 45.6 - 0.01 A) 35.6 B) 44.59 C) 44.6 D) 45.59
Does anyone know the answer to this? Thank you! ❤️
how many times does 24 go into 190
What is the biggest body in the solar system
Determine whether the solids are similar.
A diameter of a circle had endpoints of (-5, 6) and (-5,-2). What is the equation of this circle?