khdc khdc
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Box of cereal contains 23.4 ounces. Cost $5.49. What’s the cost per ounce?

Respuesta :

zaviondydell56
zaviondydell56 zaviondydell56
  • 05-10-2020

Answer:

it 4.262295082

Step-by-step explanation:

you have to divid the ounces by the cost

Answer Link

Otras preguntas

Help please need the answer
What effect did the purchase of huge tracts of land by large companies have on the intent of Homestead Act?
Please help me on this question
32x + 23 - 42 = 365 What does x equal?
How do you say "I would skip but Kaylie told me not to" In Spanish?
By which process do plants lose their water to the atmosphere?
Which of the following countries had a puppet government? A. Belgium B. Romania C. Austria D. Turkey
Find the coordinates of the point on the unit circle measured 3 units clockwise along the circumference of the circle from (1, 0). Round your answer to four dec
What pigment, only present in plants, makes photosynthesis possible? glucose carbon dioxide chlorophyll ATP
Our resources can only supply a small fraction of our wants. true false