demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Everyday, enough paper is recycled in the United States to fill 15 miles of boxcars. How many miles of box cars could be filled in 5 weeks?
Use the Distributive Property to find the product mentally. Show the steps you used. 7 x 2.9 Answer: ______ + _______ = _______
After congress makes laws, bureaucracies are in charge of _____ them.
What is the total interest on a ten-year 6.1% loan with a principal of $32,000? (Financial Math)
What effect does eutrophication have on aquatic ecosystems? A.)It prevents sunlight from reaching aquatic life below the water’s surface. B.)It negatively impac
What argument does Muir give for protecting the redwoods
last month Dory biked 11 times as many miles as Carly. Together they biked a total of 156 miles.How many miles did Dory bike last month ?
Which command would you use to tell someone to make something? A. ve B. sé C. haz D. entra
Round 678560 to the nearest hundred thousand
Which is a factor of 4x2 + 36x + 72? x + 9 x − 6 x + 3 x + 2