florygates florygates
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

target sells a pack of 24 pencils for $3.60 and a pack of 50 pencils for $7.00

Respuesta :

Chimenea
Chimenea Chimenea
  • 04-09-2020

Answer:

cual se supone q es su pregunta?o:

Answer Link
staciemosley19 staciemosley19
  • 04-09-2020

2/3

5/7

24 pack is cheaper

Answer Link

Otras preguntas

what did many progressives believe was the key to improving government?
a model car has a scale of 3 cm : 2 m. The length of the actual hood of the car is 1 m. What is the length of the model?
How much will 25 pounds of bananas cost of each pins is .59 cents
a full container of juice holds 64 fluid ounces. How many 7 fluid ounce servings of juice in a full container
What is the capital of Zimbabwe
Imagine you have 318.9 million people and out of those people 23.5 million people cannot eat what is the percent of people who can not eat
What were the three hardship pilgrims faced aboard the mayflower
What process do you use to find the percent change of a quantity?
what is the closest relative to modern humans ?
A package of 5 pairs of gloves costs $29.45. What is the unit price of a pair of gloves? is it $5.89per pair?