uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

If a circle is divided in half and that half is divided in half two more times which of the following is the angle created
PLEASE HELP ME URGENT!11
25 POINTS Which point about primary sources could you learn from analyzing the documentary film about the Polish orphans of Pahiatua, New Zealand? A) They can l
The first Jim Crow laws applied to... A. public transportation and restaurants B. cemeteries, theaters, and schools C. parks, theaters, and restaurants D. publi
which of the structures transmits dynamic equilibrium information to the brain ?
Solve by factoring x^2 - 8x - 84 = 0 Show all work
Simplify 2x-- yfor x = 3 and y=-2. •20 •14 •16 •10
HELP ME PLEASE!!! Which is NOT one of the time zones in the continental United States? Atlantic Eastern Central Mountain
Which of the following sentences most clearly describes a character experiencing external conflict? A. Shannon wants to play football, but she is afraid to admi
2. In 16th century France, the Catholics battled which group? Mongols O vassals Ottomans O Huguenots