rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

State farms in communist Europe were run by
Which expressions show the expanded form for 350.04? Choose all answers that are correct. a 3 × 100 + 5 × 10 + 0 × 1 + 0 × 1/10 + 4 × 1/100 b 3 × 100 + 5 × 10 +
Which ballad convention does Dudley Randall use in “Ballad of Birmingham”?
a clause that cannot stand alone
The goals of the Safety Office of the Department of Transportation include______. a. keeping records for cars b. assistance in emergencies c. administering t
23, 34, 27, 7, 30, 26, 28, 31, 34 What number is an outlier for the given data? A) 7 B) 23 C) 31 D) 34
A formal essay is never used in magazines. a. True b. False
What was an effect of the Berlin Crisis? It started the building of the Berlin Wall. It started the depopulation of East Germany. It brought an end to the Cold
Select the correct product (a+8)(b+3)
There are 3 yellow, 5 red, 4 blue, and 8 green candies in a bag. Once a candy is selected, it is not replaced. Find the Probability of: P(Two red candies) P(Two