alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Write a readable story on the basis of following outlines. A farm girl carrying a bucket of milk on head ... thinking about selling milk ...... selling it to bu
Help on matching please, struggling on it. Even just 1 or 2 would help
Why does your heart have to pump blood?
Select True or False to correctly classify each inequality. Inequality True False 2.9>2.9 True – 2.9>2.9 False – 2.9>2.9 4.5≥4.5 True – 4.5≥4.5 False
Whats the use of the sun?
Mr. Summers observed that kids with hot dogs are happy. This observation led to a hypothesis that hot dogs must make kids happy. Before Mr. Summers can test thi
Brandon decided to make his own hand sanitizer. To be effective, hand sanitizer should contain 60% alcohol. How much pure alcohol does Brandon need to make 150
Which expression are equivalent to the given expression
I'm doing a native American presentation (Mandan tribe), what common clothes do they wear? And...were they peaceful, or harmful towards other tribes?
Why did Japan invested money in human development rather than agriculture​