mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

List 4 places/content that most often inspire artists
Which of the following correctly describes the importance of the nitrogen cycle? to recycle carbon-based compounds to replenish carbon in the atmosphere
What is the relationship between changes in air pressure and wind speeds? PLEASE HELP! ME IN SCIENCE
Find the area of the shaded region please.
Candice’s first job was at the grocery store making deli food. While in culinary school, she worked part time in a restaurant kitchen, and after finishing scho
Which answer corrects the error in capitalization? The statue is more than 300 feet tall and was a gift from France to our Country. A. country B. Gift
The nutrients that are primarily responsible for helping to regulate bodily processes are
Briefly explain the difference between cloning and gene therapy.
how do you Rewrite 3x3x3x3 using an exponent?
What is 12times6 and 10times5