vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Sarah's age is five less than twice her sister's age. Sarah is fifteen years old. Which equation could you use to solve for the age of Sarah's sister? 2x - 5 =
Whats important while designing a logo?
DNA remains in the nucleus. mRNA can travel in and out of the nucleus. Explain how the function of DNA and mRNA differs.
I really need help and no one will help..! solve each system by substitution. explain step by step r + s = -12 4r - 6s = 12
what is 13 to the 4th power
agents of what ? deposit sediments are when they lose their energy of motion
how to do this in proper?
How does the way the king addresses Lady Macbeth show dramatic irony?
Express each fraction as a percent .round to the nearest whole number 178 over 450
help me please immediately because I need it right now