answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

no dwddddddddddddddddddddddddd
Imagine that you own a trendy new restaurant downtown (in your city). You serve modern American cuisine in a fun and moderately casual environment. What would y
help help help help help
The Stem-and-Leaf Plot shows the amount of money each student spends on travel per day in dollars. What is the median for the data in this graph? Stem Leaf A) $
Which answer shares a word part with the word below? interior A. understandable B. insidious C. ulterior
Select the correct answer. What is the mode of this data set? (41, 43, 45, 3, 11, 23, 24, 27, 29, 45, 12, 19, 22, 49, 25} A.25 B.27.8 C. 45 D. 46 E. 49
The median of the data shown on the graph is
Write a function in any form that would match the graph shown below.
4. The monopoly is one of the basic types of market structures. What are its defining characteristics? Why would a seller want to create a monopoly, and why are
Help please I need to now asap