emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

What needs to be true of data used in consolidation
Write the ratios for sinA and cosA. Not drawn to scale I’ll give you best brainliest!!
Sandra starts to pack cubes with side length inch into Rectangular Prism A. Then, she measures the dimensions of Rectangular Prism B. Use the diagram to answer
Type an equation for the following pattern
Who came up with the Great Compromise? A. Roger Sherman of Connecticut B. William Paterson of New Jersey C. James Madison of Virginia D. Edmund Randolph of Virg
WhEventually, the Germans hoped to eliminate not only the Jews, but also:AThe Poles and SlavsBThe BritishC.The SovietsDThe FrenchEThe Africans​
Which of the following caused plantation owners to start using more slaves and few indentured servants?
PLEASE CAN SOMEONE HELP ME WITH THIS! If someone can explain to me what to do and solve this problem (showing the steps and explaining it) then i'll give 20 poi
-x - 3 = x + 5 - 3x - 16
Simplify- 10x-8y +3x-2y