ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Find the output of the function f(x) = x2 + 8. Find f(-3)
graph the libne with a Y intercept of -2 and slope of -1/3 what is the X intercept of the line
pls help pls plsplsp fast​
All babies reach milestones at roughly the same age. False True helpppp!!! my human growth and development class is so hard
HELP PLEASE (25 Points!!!) "Write a two-paragraph analysis about which of two artists Dante would have chosen to illustrate the Inferno. The first paragraph sho
Is the line through points P(3, -5) and Q(1, 4) parallel to the line through points R(-1, 1) and S(3, -3)? Explain.
what value must be known if the accuracy of an experiment is to be determined​
Which of the following statements correctly describes the Sun? A. It is a giant star with a short lifespan. B.It is a red dwarf star with a very long lifespan
What is the frequency of a light wave with a wavelength of 4.28 x 10-7 m?
how to name the angle 3 different ways for g, e, f