emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

What is the nth term rule of the linear sequence below? 5,8,11,14,17 (btw it says the nth term not the 9th.)
Television commercials tend to be the _________________ of choice for politicians trying to convince the voterms to choose them instead of their oppoentA. pers
FINISH THE LYRICS SAD EDITION: we made each other laugh and smile.
Ann Marie wishes to mix peanuts worth $1.38 a pound with cashews worth $2.10 a pound to get 8 pounds of mixture worth $1.65 a pound. How many pounds of peanuts
I need help with this
Please anyone! I need help quick!!!
1. Are these pinhole images different from their shadows?​
eseu argumentativ pe baza citatul când o ușă a fericirii se închide o alta se deschide Dar deseori ne uităm de mult la ușa închisă ca nu mai vedem pe cea care s
If f(x) = -8x – 6 and g(x) = x+8, what is (fºg)(-7)? Enter the correct answer.
I do not understand this may I get help?​