soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the expense of sodding a plot of ground 45 yards long and 95 feet wide with sods 15 inches by 14 inches? The sods when laid cost $15.00 per hundred. Wha
can someone give me a 8 paragraph essay about the spotted hyena?​
what is the conflict in diary of a wimpy kid the getaway and why
what type of triangle has exactly two acute triangles ​
The era that started when Jackson was elected is referred to as the .
What quadrilateral has at least one pair of parallel sides, but cannot be called a parallelogram
Please help. Ima have to turn this is tomorrow. ​
The national women suffrage association argued that
Tickets to the Valentines dance cost three dollars per person or five dollars per couple if $475 with the tickets were sold at 180 people attended the dance how
Suppose the roots of a polynomial are −3, 4, 5, and −7. Which choice is a factor of the polynomial? A) (x + 5) B) (x − 3) C) (x − 4) D) (x − 7)