dennise23
dennise23 dennise23
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter. How much does Jillian spend for the fabric?I need help asap no need to give me example just answer

[help]

Respuesta :

aviboo040406 aviboo040406
  • 04-03-2020
20.7
answer ^^^^^^^^^^
Answer Link

Otras preguntas

How many times does four go into 153 ? What Is the remainder ?
how do i find the angles on a kite?
The Earth has four main seasons: winter, spring, summer, and fall. Which of the following is a cause of seasonal changes on Earth? The Earth rotates. The
Why did the french revolution happen and who's fault was it
why is it critical to your cells to be near capillaries
What is the adjective in the following sentence? The yellow sun hung brightly in the sky. a. Brightly b. Sun c. Yellow d. Hung
3+1/4x greater than 11
Compliant is to stubborn as excited is to
Paulina works out with a 2.5 kilogram mass. What is the mass of the 2.5 kilogram mass in grams?
Mrs.Henderson had 7/12dozen eggs in her refrigerator.Then she used 1/6 dozen eggs to make a cake.What fraction of a dozen is left?