cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help. I want make sure I am doing this right is the restriction -3 or 3
What is the range of the function y=2x+1 for the domain 2<=x<=5?
A long distance telephone plan has a monthly fee of $15.00 and a rate of $0.05 per minute. How many minutes can you chat long distance in a month for a total co
simplify the expression tan(-x)csc(-x)/sec(-x)cot(-x)
Write using algebra. A movie theater has n rows and m seats in each row. If each ticket costs $5.60, how much do all tickets to one movie cost?
One year there was a total of 5858 commercial and noncommercial orbital launches worldwide. In​ addition, the number of noncommercial orbital launches was twotw
The shadow of a building is 40 ft. long. The angle between the ground and the line to the sun is 35°. Draw a diagram and find the height of the building.
Two soccer balls are rolling across a field. Ball 1 has a mass of 1.0 kg, and ball 2 has a mass of 1.5 kg. Ball 1 is traveling at a speed of 4.0 m/s, and ball 2
A cone has a volume of 15π and is similar to another larger cone. If the scale factor is 5:9, what is the volume of the larger cone?
What pies, desserts and pastries are common in Japan?