iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

What is bondage and discipline? (B-D)
"We interrupt your regular programming to bring you a special report. This is Carl Sterns, news anchor for Channel 1. Thirty minutes ago, the notorious crime sy
State whether amino acids are found in animals, plants or both? 1) Animals 2) Plants 3) Both
Interior and exterior angles Find x.
Trevor Noah Book Born and crime
1. Given these two points: (-2, 4) and (4,1) 2. Find the slope (using the slope formula) 3. Find the slope-intercept form equation of the line a. Once using the
7/10 of what number is 0.14 show all steps
Consider the plot of f(x) = 10ˣ. Write the equation of line l.a) y = 10xb) y = 10ˣ+¹c) y = log(base 10)(x)d) y = log(base 10)(10x)
which is faster 2.5 miles per hour or 0.5 miles per hour
Which of the following may explain the difference in interpretation of historical events, especially if the historians are from different cultures? 1) The level