tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A. Use an o-ue Boot verb to tell me what you do on Tuesdays. B. Use an e-ie or e-i Boot verb to tell me what you do on Friday. Please Help
Ms. Lesley has 2750.00 to spend on a table anf 5 chairs. the table cost 3 times as much as one chair. After buying all the items she has 262.00 left. what is
Into which of the following life cycle stages will our sun enter next
in the wheel of woohoo game I'm taking a chance on a spinner with 20 outcomes I will win the boogie board if it lands on the number one how likely is it to land
Which of the following is an integer multiple of the unit fractions 1/5? A. 3.5/5 B. 6/5 C. 1/4 * 1/5 D.(1/5)^3
Offer two practical recommendations to the person who made this statement
What is the simplified form of the quantity of x plus 5, all over the quantity of 9 − the quantity of x plus 4, all over the quantity of x plus 6? the quantity
How many square feet of outdoor carpet will we need for this hole?
Please help me solve this assignment
Describe the impact of colonialism on the Igbo society with the arrival of the missionaries, giving details form the novel to support your responses