dylanprice1231p0invm dylanprice1231p0invm
  • 04-10-2019
  • Mathematics
contestada

Gilbert bought 8 2/5 ounces of walnuts. The next day, he used 5 4/5 ounces of them in a recipe.
How much is left?​

Respuesta :

amena94 amena94
  • 04-10-2019
2 3/5 ounces of walnuts are left
Answer Link

Otras preguntas

In the flower for Maggie the main character maggie begins the story as an extremely shy withdrawn little girl she hardly talks to anyone once she meets ida the
I need the answer please
A retiree invests 3,000 in a savings plan that pays 3% per year. What will the account balance be at the end of the first year
SOLVE ASAP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Solve for s. 4 + ((-8) + s) = 20
On a farm, the farmer decides to give pizza to her 18 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $26.28. What is the unit price of ea
Which triangle is the most efficient? A B C
Which piece of art is most similar to Marcel Duchamp's ready made pieces? A. A photograph of a poor woman and her children B. A cheap umbrella standing in a gl
Your forehead can withstand a force of about 6.0 kn before fracturing, while your cheekbone can withstand only about 1.3 kn. suppose a 140 g baseball traveling
1. Eutrophication can cause excess algae growth. Which of the following describes how nutrients contribute to eutrophication? A. Released naturally from rocks
Why can’t the evolutionary relationships between certain species be explained thoroughly? Their fossils are too large to study. They have different physical cha