brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

The areas of two circles are 36(pi) and 64(pi). What is hte ratio of the diameters? of the circumferences?
What events began and ended athens' golden age??
Which decimal is equivalent to 13/20?
which accurately describes a tangent
which accurately describes a tangent
Of the model cars manufactured in September,1/5 were models of NASCAR cars and 1/3 were world were 2 vintage models.how many cars manufactured in September were
Which of the following is most important in classifying two groups of bears into the same genus? A. similar diets B. similar genes C. similar habitat D. similar
A certain animal in the zoo has consumed 39 pounds of food in six days. If it continues to eat at the same rate, in how many more days will its total consumptio
what is the term for the condition where red blood shrivels?
In minks, the gene for brown fur (B) is dominant to the gene for silver fur (b). Which set of genotypes represents a cross that could produce offspring with sil