itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

How does the sound of the recorder travel through the air?
how do i Graph y=-1/3x+5
What is islamism? Is it: A. The group of Muslim followers who are related to the descendants of Muhammad B. The study of Muslim documents C. The movement that a
ITS URGENT PLEASE HELP ME edgar ran 1/15 of a mile on monday, 1/5 of a mile on tuesday, and 1/3 of a mile on thursday. what is thee total amount of miles edgar
4 in 4 in 4 in d the volume of the triangular prism. A) 6 ind B) 12 in? () 32 in D) 64 in)
the army was told to (blank) but they retreat
Writers need to completely understand essay prompts so they can be sure that they are:
Surface fires ____. a. spread rapidly and can destroy most vegetation. b. increase topsoil erosion. c. kill large numbers of wildlife. d. usually burn only und
A numerical outcome of a probability experiment is called.
Aaron uses 18% of the paper in a printer paper package when she print a report for social studies class about how many sheets of paper dose she use for her repo