TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Camille is attending a fundraiser. she pays for her admission and buys raffle ticket for five dollars each. if she buys 10 raffle tickets then she would spend a
Which set of symptoms describes the short affects of amphetamines
Why wasn't there a world cup between 1938 and 1950?
What indicates a positive test for the presence of salt?
What were the basic claims that Joseph McCarthy made after WWII ended?
a 12 foot board is split into 5 equal pieces. Which expression shows the length of each piece
19.   What's the area of the triangle in the figure?        A. 448 sq in.   B. 336 sq in.   C. 672 sq in.   D. 224 sq in
how mant community service hours are students required to work
What is the term used for those Americans who supported independence
is physical science and physics the same? If I pick physics courses and they gave me physical science is it the same?