sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

The function of the eardrum in the middle ear is to
how do you write 4540 million in standard form?
What is the least common denominator for 5/6 and 3/8. 3/4 and 6/7
in the number 13,407.036 there are two 3's. Explain how the values of the 3's are related.
what is a high structure part of a church which has 5 letters
Simplify the expressions: cot 0 sec 0 A. Sin0 B. Csc0 C. Cos0 D. Cos* 0
Simplify the expressions: cot 0 sec 0 A. Sin0 B. Csc0 C. Cos0 D. Cos* 0
Why is sodium sulphate hemihydrate called as "Plaster of Paris"?
What is the least common denominator for 5/6 and 3/8. 3/4 and 6/7
Why is sodium sulphate hemihydrate called as "Plaster of Paris"?