RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence from Passage 1 provides the clearest evidence that Harkins is optimistic about a bright future for the Choctaw?
Joey borrowed $2,750 from the bank at 5% simple interest for 5 years. How much is Joey going to pay in interest?
A builder installs 2 rose windows and 2 tulip windows. Write and evaluate an expression to find the combined area of the windows.
do you believe that rizal had a retraction justify your amswer using citation from 3 authors
What is the slope and y- intercept for -10x+3y-6=10
Help! Pls answer this ASAP!!!
f(x) = 9x + 7 f(b) = 16 b = ? ​
HELP ASAPPP PLEASE 50 points
7. Is Hydroelectric power (non-renewable / renewable)?
What is the process to convert meters to centimeters?.