Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

there are 25 servings in a 30.2 ounce jar of peanut butter. how many ounces of peanut butter are there in 1 serving?
Writing style includes all of the following EXCEPT A. word choice. B. sentence structure. C. syntax. D. theme.
When did Japan surrender? A. after the first atomic bomb was dropped B. the day the Soviet Union invaded Manchuria C. the day after Germany and Italy surrendere
In the first years of the twentieth century, _______ was perceived as a threat to the "moral, spiritual, mental, and even physical well-being" of the nation. A
What two numbers add up to 45 and multiply and get 121
A map of Scotland is drawn to a scale of 1:325,000. How many centimetres on the map would show 65km?
A car, initially traveling at 15 meters per second north, accelerates to 25 meters per second north in 4.0 seconds. The magnitude of the average acceleration is
savanna makes 18 gift baskets to sell in her store she puts 4 peaches in 10 of the baskets and 2 peaches in the remaining 8 baskets how many peaches does savann
what are two different theories on how the pyramids were constructed
Solve the polynomial equation x^3-27=0 by factoring. (with explanations of each step)