Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Plants can reproduce... A). only by cutting or budding. B) constantly. C) sexually and asexually. D) only using pollination.
what is an inference ??​
which inference is best supported by the evidence in the story?
Burning gasoline is an _____________ reaction.
A group of 3 adults and 5 children pay a total of 52$ for movie tickets A group of 2 adults and 4 children pay a total of 38$ for tickets what is the cost of o
In the story hatchet, in what ways does Brian’s friends and family see him differently after going back to the city
Point C = (4/9,-5/9) lies on the circle with the center at S=(-2/3, 3/4). If CD is a diameter of circle S, find the coordinates for D. Answer must be given as a
What is the answer to Three increased by d Answer
what is the original science called
Some people with spinal cord injuries do not sweat below the area of the injury. Without the ability to sweat, the human body temperature begins to rise. Which