jc8156eoam jc8156eoam
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

kayden brought 9 packs of paper for $27 how much will you pay for 11 packs of paper​

Respuesta :

Hockey20
Hockey20 Hockey20
  • 03-05-2019

Answer: $33

Step-by-step explanation: Divide 27/9 which is $3

-so you pay $3 for each pack

-then to find how much you need to pay for 11 packs you just multiply 11*3=33

Answer Link

Otras preguntas

find the slope of the line that contains (1,6) and (10, -9).
what is the difference between concealed and revealed propaganda
what does a 220 degree angle look like?
1.How would you describe a person that wants to help his family ? 2. How would you describe a person that is hopeful?
The cause of the sun rising and setting in the sky is the earths rotation . What is the affect
what elements are involved in hydrogen bonding
6.) Which pronoun best completes the sentence? No other girl in the choir can sing as well as __________ . A. they B. her C. me D. she 7.) Which pronoun be
the cards in a card catalog are filed in what manner? A: by publication B: by subject C: alphabetically D: by call number
once the delegates determined the three fifths compromise what issue did they tackle next?
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.