juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

i need help branily people
Every day Haiying tells her parents something new she would like to be when she grows up. Haiying’s parentslisten carefully and provide encouraging words. Even
how much does the sky weigh
Help please with a cherry on top
Is it hard to teach your self how to drawl? Is it an easy subjunctive to learn?
how does Family Life Education help to solve the family problem​
there are 28 children in class ; 4/7of them are girls how many girls are there in the class​
Z=1-i w= 1- sqrt3i find z/w Helpppp
write short notes on different planet of the solar system​
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST AND GIVE 5.0 STAR RATING