jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Find the area of the shaded region. 80° 5 cm A≈ [?] cm² Enter a decimal rounded to the nearest tenth. Enter
What other continents directly touch Asia
2x-5+x-2=5 what is the value of x
What is the shorthand electron configuration for Uranium?
You borrow 600$ to buy a violin.simple annual interest rate is 15$ you pay off the loan after 2 years of equal monthly payment. How much is each payment
Which organism has the most available energy? sea urchin sea otter kelp elephant seal
National press, literature, and modern Western education have played pivotal roles in fostering the development of nationalism in various societies. The nationa
There are 24 four-digit positive integers that use each of the four digits 2, 4,5, and 7 exactly once. Listed in numerical order from smallest to largest, what
23 X 4 1/6+37 x 4 1/6
2. Write the definition of Article with example.