alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Analyze the following table of values. y=1/2x y=1/2^x2+4 y=4^x2+1/2 y=4(1/2)x
Alfonso wants to buy a $500 Series EE savings bond. How much will he pay for the bond??? Helpppppppp pleaseeeee
i would like the answer to 1/4 minus 1/3 is it 12
Native Americans exchanged fur for tools with early settlers. What is this an example of? Borrowing Trade Credit Tax
Find the product. 526 x 9
HELP I GOT ONLY ONE CHANCE I WILL GIVE BRAINLY
The area of a triangle is 21 in The base is 7cm. What is the height?
Why has the House of Representatives grown so much that the senate?
Sue and Tim are arguing about the value of appointing rather than electing federal judges. Tim says they are appointed because they need to be independent. What
Anyone know the answer to this