MuntazerMehdi9746 MuntazerMehdi9746
  • 02-02-2019
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 apples for $3 and 3 oranges for $4 if pete buys 12 apples and 12 oranges how much will it cost

Respuesta :

yialefi
yialefi yialefi
  • 03-02-2019
4 apples = $3
12 apples =$9

3 oranges=$4
12 oranges=$16

9+12=$21
Answer Link

Otras preguntas

A somatic cell of the common octopus (Octopus vulgaris) has 56 chromosomes. What number of chromosomes will an octopus gamete contain? A. 14 B. 28 C. 56 D. 112
plz help.Four sisters bought a present for their father. they received a 10% discount on the original price of the gift. After the discount was taken, each sist
how big is San Nicolas Island
how do solar system and galaxies differ?
what is the names for plants that survive a major disturbance?
what is the place value of 0.8?
Square root 2 is between 1.4 and 1.5
what is 24 tens equal to
What is the value of the digit 2 in the number 9,642
How is 4/10 and 4/100 the same