micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

What do you think is necessary for a man to live happily?I am asking for short answers. Up to three sentences. ☺️​
a tree is 8ft tall and grows 8 inches each year. In how many years will the tree reach a height of 30 feet? A.27B.33C.45D.52​
what did the teenage yardstick say to his parents ​
Find the area and the perimeter, i just need the Perimeter thanks
the most direct way for jonathan to gain on-the-job experience and earn money while attending school is to apply for:
a laptop was originally sold for $975. The laptop is now on sale for $828.75. What is the percent markdown?
what was the significance of d-day? A. the united states dropped the atomic bomb on Nagasaki. B. allied forces liberated Denmark from German occupation. c. t
This characteristic of hydrogen and oxygen make the water molecule polar: ______.
what was one of the highest goals of the renaissance ​
Describe at least two of Nast's achievements in his struggle to expose Tammany Hall presented in the document