jessicahenson1978 jessicahenson1978
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

Iona's favorite peaches are are $2.50 per pound at the local Farmers Market she bought 3.5 lb of peaches how much did she spend

Respuesta :

alyssa0802 alyssa0802
  • 01-10-2018
$2.50×3=$7.50
$2.50÷2=$1.25
$7.50+$1.25=$8.75
Answer Link

Otras preguntas

20 points + brainliest to first correct answer! :)) Which outcome would most likely suggest that data collected is unreliable? Other scientists conduct the same
mass= 22g volume=2cm^3 what is the mass ?
Read the excerpt from Jules Verne's Journey to the Centre of the Earth. At the time that Harry and the professor embarked upon their journey, the authenticity o
PLEASE HELP ASAP!! In below diagram line AB is parallel to CB. i.e. AB || CD EGB = 57° Find EHD.
Recall the idea you brainstormed earlier in the lesson. Reevaluate the idea. Why is the idea appropriate for this essay? Check all the boxes that you agree with
WHAT ARE THE DIFFERENCES BETWEEN TEMPORARY AND PERMANENT CHANGE
evaluate the expression when c=-2 and x=6 c-5x
1.1 Define the following terms 1.1.1. Radiation 1.1.2. Degradation 1.13. Wavelength 1.1.4. Environmental hazards 1.1.5. Radioactivity 1.1.6. Radon​
The term doctor comes from Latin and means what?
the difference of 2 times a number and 3 is less than 7