valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

What words can you associate with the word history?
candy that costs 31 cents per pound is mixed with candy that costs 46 cents per pound to obtain 50 pounds of candy that costs 40 cents per pound. How many pound
Is √8 a rational number ?
Help as soon as possible thank you
Please help as soon as possible
The graph below represents the result of a survey in which a number of students reported how many letters were in their last names. How many students have a nam
what are the 3 ways government can do in order to reduce or better still do away with environmental issues ​
Kara mixes different colors of paint to create new colors. The table shows the amount of paint Kara mixes per batch. Select all the batches that will create th
What change will cause a movement along the supply curve?
Why is understanding to the structure of the earth importanti font sice 12 19 Time Rom