zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

Theo worked for 323 hours and earned $28.60.How much would he make if he worked for 613 hours?
What should a nurse aide do with a used disposable razor
READING STRATEGY MAKE INFERENCES I READ I KNOW AND SO The settlers lived under difficult conditions. Many settlers died of diseases. If you haven't already, com
Can someone please help if they know how to do it
Describe the difference between the end behavior of quadratics and cubic graphs.
I have been watching some my hero academia and im still trynna figure out where deku's dad went. someone give me an answer i dont care if its funny or not XD
Fill in the space with the correct Present Tense form of the verb in the bracket.1. Mi familia y yo______ juntos los fines de semana (almorzae)2. Los estudiante
The members of the art club are making keychains that require 18 beads apiece. The art club adviser brought a bag with 250 beads for them to use. Write an equat
please help asap..A rice dish requires 1/3 cups of rice for every 3/4 cups of water. How many cups of rice is needed per cup of water? Enter your answer in the
the difference of two numbers is 6 if the smaller one is 15 find the greater number​